پورتال فرهنگی مذهبی قران فارسی


در این مقاله درباره یکشف علمی جدیدی سخن میگوییم که قرآن نیز از آن خبر داده است و آن چیزی نیست جز صحبت کردن پوست

  این آیاتی  بس عظیم میباشند که علم نیز بر درست بودنشان گواهی داده و نیز حق بودن سخن خدا را می رساند جایی که درباره ی خوش می گوید: (وَمَنْ أَصْدَقُ مِنَ اللَّهِ قِیلًا) [النساء: 122].در روزگاری که علم همه روزه چیز جدیدی را به اثبات می رساند که قبلا کسی از آنها آگاه نبوده ، در کتاب  خدا اما اشاره هایی واضح به آنها شده که نشان می دهد این کتاب ، کتاب خدای خالق و دانا و بی مانند است

ادامه مطلب را از دست ندهید ..

و از جمله آیاتی که میبایست درباره ی آنها تفکر شود آیاتی هستند که از یک منظره ترسناک و پر از دلهره سخن می گویند ، منظره ی روز قیامت . هنگامی که آدمیان بر جهنم عرضه می شوند وپوست چشم و گوش آنها شروع به صحبت درباره ی معصیت های آن افرادمی کنند

خداوند می فرماید: (وَیَوْمَ یُحْشَرُ أَعْدَاءُ اللَّهِ إِلَى النَّارِ فَهُمْ یُوزَعُونَ (19) حَتَّى إِذَا مَا جَاءُوهَا شَهِدَ عَلَیْهِمْ سَمْعُهُمْ وَأَبْصَارُهُمْ وَجُلُودُهُمْ بِمَا كَانُوا یَعْمَلُونَ (20) وَقَالُوا لِجُلُودِهِمْ لِمَ شَهِدْتُمْ عَلَیْنَا قَالُوا أَنْطَقَنَا اللَّهُ الَّذِی أَنْطَقَ كُلَّ شَیْءٍ وَهُوَ خَلَقَكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَإِلَیْهِ تُرْجَعُونَ) [فصلت: 19-21].

ترجمه:« و روزی که دشمنان خدا به سوی آتش دوزخ رانده و بر لبه ی آن گرد آورده می شوند (19) هنگامی که در کنار دوزخ گرد آمدند ، گوشها و چشم ها و پوست های ایشان بر کارهایی که (در دنیا) می کرده اند گواهی می دهند(20) آنان به پوست های خود می گویند :چرا بر ضد ما شهائت دادید؟پاسخ می دهند :خداوندی ما را به گفتار آورده است که همه چیز را گویا نموده است و همو در آغاز شما را آفریده است و به سوی او برگردانده شده اید»

در اینجا باید چند سوال را در مورد این صحنه ی عجیب مطرح کنیم: چگونه ممکن است که گوش چشم و پوست سخن بگویند؟ و چگونه ممکن است که همه چیز نطق کرده و سخنئ بگویند؟ و چرا خداوند این جمله را در کتاب خویش نقل کرده است؟

معجزه ی پوست

پوست بزرگترین عضو از اعضای بدن انسان است پوست بسان لایه ای عمل می کند که جسم را از گرما ، سرما ، میکروب ها و آلودگی ها محافظت میکند پوست ، بدن را در مقابل بسیاری از ضربات حفظ می کند و البته فواید بی شمار دیگری که در این مقوله نمی گنجند .

پوست از خود روغن های خاصی را ترشح میکند که پوست را در حالت نرم ومقاوم به خشکی نگه میدارند همچنین در پوست غده های عرق و جود دارند که وظیفه آنها خارج کردن سموم از بدن می باشد

پوست متشکل از لایه های نازکی است که حاوی بافت ها و رگ های خونی و سلول های عصبی، مو و گیرنده های حسی است

پوست  پیوسته در حال حرکت ، تبدیل و تغییر می باشد جالب است بدانید که در هر دقیقه حدود  40 هزار سلول پوستی عوض می شوند و در عرض یک ماه کل پوست تغییر می کند . این یعنی اینکه هر کدام از ما هر ماه یک بار پوست خود را بدون اینکه احساس کنیم عوض می کنیم !!

95 درصد از سلول های پوستی یک وظیفه دارند و آن تغییر پوست است و 5 در صد باقیمانده وظیفه رنگ بخشی پوست با رنگ مناسب را به عهده دارند(یعنی ساختن ماده  melanin) ، دانشمندان همچنین دریافتند که قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید برای مدت طولانی سبب سرطان پوست می شودکه این امر در بین زنان نسبت بالاتری را داراست . اینجاست که شاید درک بکنیم که چرا خداوند زن را به حجاب امر کردند  

تصویری از سطح پوست که با میکروسکوب الکترونی گرفته شده این تصویر باکتری های موجود بر سطح پوست را نیز نشان می دهد

حافظه ی پوست

برای سال های طولانی دانشمندان در صدد کشف مرکز حافظه بودند و برای این کار آنها به اعماق سلول هم رفتند آنها می دانند که یک نوع حافظه ی وراثتی در انسان وجود دارد که در نوار اطلاعات ژنتیکی  یا همان DNA  ثبت می شود اما نتیج این تحقیقات چه بود ؟

در یک پژوهش علمی جدبد که مجله علم اعصاب در نیمه یسال 2007 (1) آن را منتشر کرد آمده است که دانشمندان واحدهای کوچکی به نام CaMKII را درون سلول ها کشف نمودند و این مولکول ها مسول ذخیره ی خاطره ها و وقایع می باشند ، این حقیقت برای اولین بار کشف شده است و دانشمندان هنگام تخریب این مولکول ها در موش های آزمایشگاهی مشاهده کردند که حافظه به کلی محو شد و سپس بعد از مدتی فدرت خود را برای ذخیره ی مجدد اطلاعات باز یافت .

می توان گفت که این حافظه در تمام سلول های موجودات زنده و جود دارد همانطور که دانشمندان امروزه از حافظه قلب ، حافظه ی سلول و حافظه ی پوست سخنن می گویند

  

این عکس تصویری از یک قسمت از پوست است که از چند طبقه شکل گرفته که هر طبقه از تعداد زیادی ساول ساخته شده است.  این سلول ها قادر به ذخیره ی اطلاعات برای مدت طولانی می باشند برای همین دانشمندان می گویند که پوست داری یک حافظه ی بلند مدت است .

ودر مطالعاتی جدید  روشن شد که سلول های پوست همواره از خود در برابر میکروب ها دفاع می کنند و استفاده  زیاد از تلفن های همراه سبب رشد بیشتر بعضی از انواع باکتری بر روی پوست میگردد البته این امر به مقدار قدرت سیستم ایمنی بدن بستگی دارد . مشکلی که تلفن همراه به بار می آورد این است که چون پوست وظیفه ی ذخیره و حفظ اطلاعات را هم داراست این وسیله با انتشار امواج الکترومغناطیس سبب تشویش در انجام این وظیفه در پوست میگردد.

 

زبان پوست

دانشمندان تاکید دارند که سلول ها صداهایی از خود تولید می کنند ولی هیچ کس معنی آن را نمی داند واین یک اکتشاف تازه می باشد که در هنگام نزول قرآن ناشناخته بود در ادامه بیشتر درباره این اکتشاف خواهیم خواند.

این نوار DNA می باشد. دانشمندان می گویند که این نوار وراثتی پیچیده فرکانس های صوتی مستمر را از خود ارتعاش می دهد ، یعنی اینکه دارای زبان خاصی است که با آن سخن می گوید واین نوار در تمامی نقاط بدن انسان وجود دارد ودر تمامی سلول ها از جمله سلول های گوش ، چشم وپوست و... به همین خاطر امکان دارد که این نوار وراثتی اطلاعات را ذخیره می سازد ونیز امکان دارد که در وقتی دیگر این اطلاعات را بازگو و نشر کند

در اعماق سلول ها پوشه های خاصی وجود دارد که به پوشه های کامپیوتر شباهت دارد و در آنها اطلاعاتی را که در اطراف پوست می گذرد را  در خود ذخیره می سازد . همچنین صداها و اعمالی را که در اطراف میگذرد ضبط میکند . دکتر کلارک اوتلی که بر صدها جراحی کاشت پوست و انتقال پوست از یک فرد به فرد دیگر اشراف داشتند می گوید : پوست دارای حافظه بلند مدت قوی است و او (یعنی پوست) هرگز فراموش نمی کند!!

این دانشکمند به این نتیجه رسیده است که 70 درصد کسانی که عمل انتقال پوست برای آنها صورت گرفته بعد از مدت زمان اندکی دچار سرطان پوست شده اند واین مشکل بزرگی است که علم راهی برای آن پیدا نکرده است . دانشمندان می گویند پوست هر انسان منحصر به فرد است همانطور که ذکر شد پوست بعنوان مخزن اطلاعات است وهنگامی که قسمتی از پوست یک انسان به شخصی دیگر ( مثلا فرد آتش گرفته ) منتقل شود ، سلول ها تمامی رخ دادها و مشکلات مربوط به فرد مبدا را به فرد مقصد منتقل می سازند . و اینگونه است که جسم مریض از قبول هر پوست جدیدی خودداری می کند

یقول تعالى: (اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَدِیثِ كِتَابًا مُتَشَابِهًا مَثَانِیَ تَقْشَعِرُّ مِنْهُ جُلُودُ الَّذِینَ یَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ) [الزمر: 23].

ترجمه: «خداوند بهترین سخن را فرو فرستاده است .کتابی را که همگون و مکرر است . از (شنیدن آیات) آن لرزه بر اندام کسانی می افتد که از پروردگار خود می ترسند و از آن پس پوست هایشان و دلهایشان نرم و آماده ی پذیزش قرآن خدا می گردد .»


نوع مطلب : عجایب قرآن، 
برچسب ها : سخن گفتن پوست، عجایب قران، قران، قران فارسی، قارعه،
لینک های مرتبط :
جمعه 13 تیر 1393 10:57 ق.ظ
دستتون درد نکند مطالبتون فوق العاده است
خسته یا علی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم


«إن هذا القرآن یهدی للتی هی أقوم و یبشرالمؤمنین الذین یعملون الصالحات أن لهم أجرا كبیرا»

مدیر وبلاگ : صفدر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات