پورتال فرهنگی مذهبی قران فارسی
چهارشنبه 5 مرداد 1390 :: نویسنده : صفدر
یكی از ویژگی‎های قرآن جاذبه شگفت انگیز آن است به طوری كه بسیاری از مشركین به خود اجازه نمی‎دادند كه قرآن را بشنوند؛ زیرا به تأثیر آن به خوبی آگاه بودند و می‎ترسیدند كه مبادا نفوذ معجزه‎آسای قرآن دل‎های آنان را تسخیر كند.
ابن هشام می‎گوید: شدت علاقه و جاذبة قرآن به حدّی بود كه بسیاری از كفار قریش، شبانه به طور ناشناس كنار خانة خدا جمع شده و تا سپیده صبح می‎ماندند تا صدای تلاوت قرآن را بشنوند و این وضع به طور متوالی تكرار می‎شد.
ارنست رنان فرانسوی می‎گوید: در كتابخانه من هزاران جلد كتاب سیاسی، اجتماعی، ادبی و غیره وجود دارد كه همه آن‎ها را بیش از یك بار مطالعه نكرده‎ام و چه بسا كتاب‎هایی كه فقط زینب بخش كتابخانه من است ولی یك جلد كتاب كه همیشه جلب نظر می‎كند و هر وقت خسته می‎شوم و می‎خواهم دریایی از كمال به رویم باز شود آن را مطالعه می‎كنم واز مطالعه زیاد آن خسته نمی‎شوم كتاب قرآن است.[13]
در طول تاریخ به حوادث شگفت انگیز و مستندی برخورد می‎كنیم كه بیانگر نفوذ عظیم قرآن است. در اینجا به نمونه‎‎ای از جاذبة شگفت انگیز قرآن اشاره می‎شود.
سه نفر از سران قریش به نام‎های «ابو سفیان، ابو جهل و اخنس بن شریق» شبی از شب‎ها برای شنیدن آیات قرآن مخفیانه نزدیك خانة پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ آمدند. و این در حالی بود كه حضرت نماز می‎خواند و قرآن تلاوت می‎كرد. هر كدام در گوشه‎ای پنهان شدند؛ بی‎آنكه دیگری با خبر شود و تا صبح به تلاوت قرآن گوش سپرده بودند. هنگام طلوع فجر متفرق شدند؛ ولی به زودی در میان راه یكدیگر را دیدند و هر كدام دیگری را سرزنش می‎كرد و می‎گفت: دیگر این كار را تكرار نكنید.
نوع مطلب : ویژگی های قران، 
برچسب ها : یكی از ویژگی‎های قرآن جاذبه شگفت انگیز آن است به طوری كه بسیاری از مشركین به خود اجازه نمی‎دادند كه قرآن را بشنوند؛ زیرا به تأثیر آن به خوبی آگاه بودند و می‎ترسیدند كه مبادا نفوذ معجزه‎آسای قرآن دل‎های آنان را تسخیر كند. ابن هشام می‎گوید: شدت علاقه و جاذبة قرآن به حدّی بود كه بسیاری از كفار قریش، شبانه به طور ناشناس كنار خانة خدا جمع شده و تا سپیده صبح می‎ماندند تا صدای تلاوت قرآن را بشنوند و این وضع به طور متوالی تكرار می‎شد. ارنست رنان فرانسوی می‎گوید: در كتابخانه من هزاران جلد كتاب سیاسی، اجتماعی، ادبی و غیره وجود دارد كه همه آن‎ها را بیش از یك بار مطالعه نكرده‎ام و چه بسا كتاب‎هایی كه فقط زینب بخش كتابخانه من است ولی یك جلد كتاب كه همیشه جلب نظر می‎كند و هر وقت خسته می‎شوم و می‎خواهم دریایی از كمال به رویم باز شود آن را مطالعه می‎كنم واز مطالعه زیاد آن خسته نمی‎شوم كتاب قرآن است.[13] در طول تاریخ به حوادث شگفت انگیز و مستندی برخورد می‎كنیم كه بیانگر نفوذ عظیم قرآن است. در اینجا به نمونه‎‎ای از جاذبة شگفت انگیز قرآن اشاره می‎شود. سه نفر از سران قریش به نام‎های «ابو سفیان، ابو جهل و اخنس بن شریق» شبی از شب‎ها برای شنیدن آیات قرآن مخفیانه نزدیك خانة پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ آمدند. و این در حالی بود كه حضرت نماز می‎خواند و قرآن تلاوت می‎كرد. هر كدام در گوشه‎ای پنهان شدند؛ بی‎آنكه دیگری با خبر شود و تا صبح به تلاوت قرآن گوش سپرده بودند. هنگام طلوع فجر متفرق شدند؛ ولی به زودی در میان راه یكدیگر را دیدند و هر كدام دیگری را سرزنش می‎كرد و می‎گفت: دیگر این كار را تكرار نكنید.،
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم


«إن هذا القرآن یهدی للتی هی أقوم و یبشرالمؤمنین الذین یعملون الصالحات أن لهم أجرا كبیرا»

مدیر وبلاگ : صفدر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic